تعبیر خواب پسته و درخت پسته در خواب ابن سیرین و النابلسی

تعبیر خواب پسته و درخت پسته در خواب ابن سیرین و النابلسی

کلمه پسته به دو نوع دانه اطلاق می شود که به آن پسته و پسته سودانی می گویند که به بادام زمینی نیز معروف است، پسته یکی از دانه هایی است که تعداد زیادی از مردم دنیا آن را دوست دارند و میوه های پسته پر از روغن هستند و با وجود آن طعم بسیار جذابی دارند و بنابراین اگر در خواب شخصی را ببیند پسته را تعبیر می کند.

تعبیر خواب پسته ابن سیرین

اشاره ابن سیرین به تعبیر خواب می گوید که رؤیت خوردن پسته ولی نمکی که به آن افزوده شده در خواب یکی از بهترین خواب ها و رؤیاهایی است که هرکس می تواند ببیند.

این مژده است برای بیننده نعمت هایی که می تواند به دست آورد، مانند سهمی نیکو در انتخاب شریک زندگی، یا به او فرزندان داده شود، یا روزی او از دنیا باشد، تربیت نیکو و صحیح او برای فرزندانش، یا کسب مال فراوان از شغل جدید یا ارث یا مقامش در کار فعلی، برای امرار معاش، اشکال بسیار دیگری وجود دارد که این بینش می تواند به آن اشاره کند.

تعبیر خواب درخت پسته

 • و اما کسى که در خواب درخت پسته مى بیند، دلالت بر آن دارد که انسان سخاوتمندى است که دوست ندارد نیازمندان را رها کند، زیرا دوست دارد به دیگران کمک کند و با بی پولان مهربان باشد و به آنها کمک کند و از هیچ نصیحتى به کسى که به او مراجعه کند و در کارى با او مشورت کند کوتاهى نمى کند.
 • او علاوه بر سخاوت و محبتی که به خانواده دارد، نمی گذارد آنها چیزی بخواهند و تمام خواسته هایشان را برآورده می کند، او فردی است که دوست دارد در صورت امکان دست یاری به سوی کسانی که به آن نیاز دارند دراز کند.
 • ابن سیرین همچنین دید شخصی را که در زیر درخت پسته نشسته و پناه می‌گیرد، توضیح می‌دهد که یکی از افراد در زندگی بینا می‌تواند به او تکیه کند و سایه بجوید و این شخص بهترین اخلاق را دارد و ویژگی‌های نیکو و سخاوتمندانه زیادی دارد.

تعبیر خواب خوردن پسته

و چون گفته شد کسي در خواب پسته خورد، اما پسته معمولي و بدون نمک، به خواب بيننده دلالت مي کند که مال او حلال است و هر چه براي خود و اهل خانه خرج مي کند حلال است.

تعبیر خواب پسته برای نابلسی

 • نابلسی معتقد است که دیدن پسته سبز به طور خاص در خواب بیانگر خستگی و سختی است که بیننده در آن قرار دارد و یا پس از مدتی به آن دچار می شود و خداوند اعلم.
 • کسى که در خواب پسته مى بیند، اما پسته خشک مى بیند، این نشان از حضور دشمنان و رقابت او با آنهاست و خداوند بالاتر و داناتر است.
 • همچنین با ابن سیرین در تعبیر رؤیت پسته شور در خواب به عنوان تسهیل کننده امرار معاش و فراوانی آن موافق است و بیننده خواب با اندک تلاش مالی به دست می آورد و خداوند اعلم.
 • علاوه بر قول النابلسی، اگر زن حامله در خواب پسته ببیند، نشان می دهد که موعد او نزدیک است و ان شاء الله این زایمان آسان و آسان خواهد بود و ان شاء الله حال مادر و فرزندش خوب می شود.

تعبیر دیدن پسته خوردن در خواب

 • برخی از علمای تعبیر می گویند که پسته به طور کلی تنها دلیل نیکو و سعادتمندی برای بیننده است و او از چیزهای زیبای زیادی در زندگی خود لذت می برد، اما ممکن است تعبیر خواب با توجه به جزئیات موجود در آن یا توصیف خود پسته در خواب متفاوت باشد.
 • برخی از صاحب نظران تعبیر نیز معتقدند که تعبیر خواب پسته سودانی در خواب تعبیری متفاوت با دیدن پسته دارد و قبلاً به برخی از تعابیر آن در مورد پسته اشاره کردیم و درمورد پسته سودانی به طور کلی ممکن است دلالت بر این باشد که بیننده ساده و سخاوت است و ویژگی‌های سختی و سختی را در خود دارد، اما از سختی و سخاوت برخوردار است، از سختی و سخاوت او می‌گیرد. و خداوند داناتر است.
 • همچنین تعبیر کره پسته در خواب با خود پسته فرق می کند، کره پسته بیانگر این است که بیننده خواب بدون زحمت و خستگی خیلی راحت به آرزوها و اهداف خود می رسد و زندگی او را یک زندگی ساده و تا حدودی بدون مشکل توصیف می کند.
 • پسته ای که طعم تلخی دارد نشان می دهد که بیننده نمی تواند آرزوی خود را برآورده کند یا به آنچه در زندگی می خواهد برسد.
 • همچنین گاهی نشان می دهد که زندگی بیننده در واقعیت آن چیزی نیست که دیگران می بینند، زیرا ممکن است عده ای آن را داشتن زندگی پر از عیش و نوش و خوشبختی بدانند و در حقیقت زندگی او پر از تلاش و خستگی و خطر و برخی مشکلات است و خدا بهتر می داند.

تعبیر خوردن پسته در خواب

 • برخی از علما می گویند که خوردن پسته برشته در خواب بیانگر تعبیرهای متعددی است که با توجه به جزئیات خواب متفاوت است، این پسته ممکن است نشان دهنده سعادت، آسایش و عدم خستگی خواب بیننده در زندگی باشد و یا نشان دهنده این باشد که خواب بیننده فردی تنبل است که نمی خواهد برای بهتر کردن زندگی خود تلاش کند و خداوند به او عنایت کرده است.
 • برخی نیز می گویند دیدن شخصی که در خواب پسته شور می خورد، ممکن است بیانگر این باشد که این شخص به خواسته های خود اهمیت می دهد که می داند در زمانی به پایان می رسد، اما به آنها توجه و وقت زیادی می کند و خدا بهتر می داند.
 • و اما تعبیر اینکه انسان در خواب پسته می خورد و در آن خفه می شود، برخی از علما دلیل بر حسد می دانند.
 • و اما هر که ببیند با خبر پسته می خورد، این مژده است برای او که کارهای خیر زیادی انجام می دهد که به درد دیگران می خورد و مهم ترین این کارها این است که به مصلحت دیگران اهمیت می دهد و تا جایی که می تواند آنها را در رسیدن به اهدافشان یاری می دهد و به آنها فرصت می دهد تا به خودشان برسند و خدا اعلم.
 • علاوه بر این که علمای تعبیر می‌گویند دیدن پسته در خواب و خوردن آن، علاوه بر وجود مقداری آجیل با او، نشانه و هشداری است برای بیننده که ممکن است اعمال او از کارهای خوب و مفید برای دیگران و برای او به کارهای بدی تبدیل شود که به او و اطرافیانش ضرر می‌رساند، و خدا می‌داند.

تعبیر دیدن درخت پسته در خواب

برخى از علما متفق القول بودند كه درخت پسته سودانى در خواب، دلالت بر خانواده و دلالت بر آن دارد، چنانكه بيننده وضع درخت پسته را مى بيند، در مورد اهل بيت او چنين است.

هر کس در خواب درختی پر از میوه پسته ببیند، بیانگر این است که این خانواده دارای فرزندان فراوان است و خانواده ای مرفه است و هر کس در خواب درخت خشکی ببیند، بیانگر آن است که این خانواده منقطع می شود و فرزند ذکور نمی آورد و خداوند داناتر است.

اما برخی نیز می گویند که درخت پسته دلیل بر وجود برخی افراد منافق در خانواده بینا یا افرادی است که شخصیت بدی دارند و برای رضای خدا و هیچ کار خیری انجام نمی دهند، بلکه نشان دهنده این است که در خانواده افراد مؤمن و صالح فراوان است و خداوند اعلم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا